Aktualności

XIII Półmaraton Węgorza – już można zapisywać się – formularz zgłoszeniowy jest aktywny

📁 Aktualność 🕔19.Styczeń 2017
XIII Półmaraton Węgorza – już można zapisywać się – formularz zgłoszeniowy jest aktywny

Miło nam poinformować, że link do formularza zgłoszeniowego na XIII Półmaraton Węgorza jest już aktywny.

https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/zgloszenie.php?LP_impr=162

Opis trasy:
Trasa biegu jest położona między miejscowościami Sztynort a Węgorzewo, a jej znaczna część wiedzie nad najpiękniejszymi jeziorami mazurskimi. Startujemy spod Pałacu Rodu Lehndorff w Sztynorcie i kierujemy się w stronę wsi Harsz, mijając po prawej stronie jezioro Dargin, a po lewej jezioro Kirsajty. Ze wsi Harsz podążamy do wsi Ogonki, gdzie wbiegamy na drogę krajową nr 63, a z tej drogi po około 500m na biegnącą wzdłuż niej ścieżkę pieszo – rowerową. Wybiegamy z Ogonek i kierujemy się w stronę Węgorzewa, po drodze mijamy Kolonię Rybacką i wbiegamy do miasta ul. Łuczańską. W mieście z ul. Łuczańskiej skręcamy w prawo na ul. Przesiedleńczą, potem wbiegamy na Aleje Wojska Polskiego, z których zbiegamy na ul. Łąkową, a następnie wbiegamy w prawo na ul. Kraszewskiego dalej na ul. Sienkiewicza i w końcu na Plac Wolności gdzie znajduje się Meta.

Rekordy trasy:
Kobiety: Natalia Wasilewska 01:16:33 (2006)
Mężczyźni: Kibet Rop Abel  01:04:43 (2015)

Oprócz półmaratonu, tradycyjnie odbędą się towarzyszące biegi: Mistrzostwa 16 PDZ i XXI Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury”.

Dzieci i młodzież oprócz XXI Biegu Dziecięcego „Mazury Cud Natury” będą mogli wziąć udział w festynie rekreacyjno-edukacyjnym na Placu Wolności w Węgorzewie.

Udostępnij tę informację znajomym

Podobne informacje