Aktualności

X Mazurski Festyn Ekologiczny „EKOLOGIKA 2018”

📁 Aktualność 🕔13.Kwiecień 2018
X Mazurski Festyn Ekologiczny „EKOLOGIKA 2018”

XIV Półmaraton, I Bieg Flagi Biało Czerwonej, XXII Biegi Dziecięce – to nie wszystko co czeka nas 2 maja.

Na Placu Wolności odbędzie się:

X Mazurski Festyn Ekologiczny „EKOLOGIKA 2018”’

z kwiatkiem za makulaturę i super nagrodami

Regulamin – dostępny tutaj

Mazurski Festyn Ekologiczny „Eko-Logika 2018” odwiedzi tym razem Węgorzewo. Dziesiąta, jubileuszowa odsłona imprezy będzie miała wyjątkowy charakter i odbędzie się 2 maja, wspólnie z XIV Półmaratonem Węgorza. Niezmiennie „Eko-Logice” towarzyszy hasło „Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie”.

Organizator imprezy – Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami namawia mieszkańców i turystów do prawidłowej segregacji odpadów oraz do „odchudzania” naszych śmieci. Kto dobrze przyswoi zasady ograniczania ilości produkowanych odpadów  – ten ma szansę na rower – nagrodę główną w Loterii Recyklingowej. Zaś każdy, kto przyniesie 5 kg makulatury otrzyma kwiatek do posadzenia w ogrodzie lub na balkonie. Burmistrz Węgorzewa – Krzysztof Piwowarczyk nagrodzi dodatkowo osobę, która dostarczy największą ilość makulatury. Akcja „Kwiatek za makulaturę” ma na celu zachęcić mieszkańców do wydzielania niepotrzebnego papieru (najlepiej w niebieskim pojemniku lub worku, które dedykowane są właśnie makulaturze).

„Eko-Logika” to warsztaty dla dzieci i dorosłych, podczas których butelki PET zamienią się w wodowane w pobliskiej fontannie, łódeczki. Zdobywanie wiedzy o kompostowaniu zostanie połączone z tworzeniem miniogródków w doniczce. Warsztatom pt. „Segregujemy na wesoło” towarzyszyła będzie prezentacja praktycznych sposobów na ograniczanie ilości produkowanych śmieci, w tym nadmiaru opakowań.

W trakcie festynu odbędzie się 3. Przegląd Piosenki Ekologicznej „Ekosong”, podczas którego zaprezentują się węgorzewskie przedszkolaki. Ekologiczne i sportowe zmagania umili szantowa „Załoga dr. Bryga”, a gdy chwyci głód – żołnierze XI. Mazurskiego Pułku Artylerii poczęstują pyszną grochówką. Nie zabraknie również typowo festynowych atrakcji – dmuchanego placu zabaw dla najmłodszych oraz słodkich przysmaków. Tradycyjnie, na scenie Eko-Logiki rozstrzygnięty zostanie konkurs „Rady na odpady”. Zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych otrzymają w nagrodę rowery.

Ważne informacje: festyn odbędzie się w godz. 11:00-15:00. Każdy uczestnik akcji „Kwiatek za makulaturę” może otrzymać maksymalnie 5 sadzonek kwiatów. Aby przystąpić do Konkursu Recyklingowego, należy najpierw zdobyć komplet pięciu naklejek, przyznawanych za uczestnictwo w warsztatach recyklingowych.

Organizatorem „Eko-Logiki” jest Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Plakat_ekolgika_2018_spad_5mm_RGB_siec

Udostępnij tę informację znajomym

Podobne informacje