Aktualności

Wokół Półmaratonu Węgorza, cz. III

📁 Aktualność 🕔12.Marzec 2014
Wokół Półmaratonu Węgorza, cz. III

Mazury nie bez przyczyny nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. Cały nasz obszar geograficzny usiany jest mniejszymi i większymi akwenami, a na mapie Polski nasz region emanuje niebieskim kolorem.

Pochylmy się nad trasą naszego biegu właśnie pod kątem niebywałego waloru Mazur, jakim są jeziora. Przebiega ona tuż przy pięciu zbiornikach : Sztynorckim, KirsajtachDarginie (te dwa jeziora połączone są przesmykiem, nad którym przebiega most, o którym już wspomnieliśmy) oraz Harszu Wielkim i Święcajtach. W przypadku tego ostatniego, uczestnicy biegu pokonują także małym mostkiem fragment rzeki Sapiny, który jest połączeniem tego jeziora z innym – Stręglem.

Warto dodać, że często o jeziorze Mamry mówi się jako o całym kompleksie 6 akwenów, gdzie oprócz Mamr Północnych, Kisajna i Dobskiego, w skład   olbrzymiej połaci wchodzą właśnie: Kirsajty, Dargin i Święcajty.

Jak więc widzicie, akcentów rozsławiających nasz region nie zabraknie podczas Półmaratonu Węgorza. Czy podczas jakiegokolwiek innego biegu spotkaliście się z aż takim wpleceniem elementów natury w imprezę sportowa? 🙂

Na zdj. Jezioro Harsz.

 

Udostępnij tę informację znajomym