Aktualności

Trasa Półmaratonu Węgorza po Atestacji

📁 Aktualność 🕔03.Marzec 2015
Trasa Półmaratonu  Węgorza po Atestacji

W Niedzielę (01.03.2015r.) gościliśmy w Węgorzewie pana Tadeusza Dziekońskiego , jednego z kilku polskich atestorów uprawnionych do przeprowadzanie atestacji tras biegowych zgodnie z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Kilkugodzinna wizyta w Węgorzewie i okolicach pozwoliła dokładnie zmierzyć naszą trasę. Wiele osób bardzo ucieszy ta wiadomość, a dla nas to kolejny krok w staraniach o jak najlepszą organizację tego wydarzenia.

Aktualizacja atestacji była konieczna do wykonania ze względu na przeniesienie części trasy Ogonki – Węgorzewo z drogi krajowej nr. 63 na biegnącą wzdłuż niej ścieżkę pieszo – rowerową, oraz zmianę trasy w mieście Węgorzewie ze względu na remont ulicy Pionierów.

Trasa uległa modyfikacji na ostatnich kilometrach po ulicach miast: z ul. Łuczańskiej skręcamy w prawo na ul. Przesiedleńczą potem wbiegamy na Aleje Wojska Polskiego z której zbiegamy na ul. Łąkową, z ul. Łąkowej wbiegamy na ul. Kraszewskiego potem na ul. Sienkiewicza i na Plac Wolności gdzie znajduję się Meta.

Do zobaczenia na trasie.

Udostępnij tę informację znajomym