Aktualności

PODZIEL SIĘ KILOMETREM – WSPOMÓŻ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

📁 Aktualność 🕔14.Kwiecień 2015
PODZIEL SIĘ KILOMETREM – WSPOMÓŻ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Wspomóżmy wszyscy razem  osoby niepełnosprawne i weźmy udział w Akcji PZU „Podziel się Kilometrem”. Warto się odrobinę spocić!

Akcja „Podziel się kilometrem”, organizowana przez PZU polega na zachęcaniu Polaków do wspólnego biegania i pomagania. Poprzez swój udział w akcji podczas XI Półmaratonu Węgorza, każda osoba może przyczynić się do wsparcia celu charytatywnego, jakim jest przekazanie pieniędzy przez PZU na Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Empatia” w Węgorzewie. Wystarczy przyjść na Plac Wolności, gdzie będzie postawiony namiot PZU Zdrowie z profesjonalnymi bieżniami i rowerkami stacjonarnymi, przebiec lub przejechać choć kilometr – za każdy PZU przeznaczy  10 zł na  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Empatia”. Stowarzyszenie „ Empatia” w Węgorzewie powstało 07 czerwca 2001r. i pomogło już  wielu ludziom.

Przedmiotem działalności statutowej stowarzyszenia jest:

  • nieodpłatna, wszechstronna pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom oraz opiekunom,
  • popularyzowanie problematyki osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym,
  • organizowanie i prowadzenie różnych form lecznictwa, edukacji i opieki adresowanych do osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie współpracuje z lokalnymi władzami, instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi, jest inicjatorem i organizatorem wielu działań o charakterze prospołecznym zmierzających do poprawy jakości życia, szczególnie osób zmagających się z chorobą lub jej skutkami.

Największym dotychczasowym sukcesem stowarzyszenia jest utworzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, placówka swą działalność rozpoczęła w listopadzie 2004 roku. Jest również współorganizatorem odbywających  się cyklicznie i cieszącego się dużym zainteresowaniem Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Magiczny Mikrofon” oraz od  2013 roku wraz z pracownikami WTZ współtworzy Zabawę/Bal Charytatywny, którego celem jest popularyzacja  placówki i organizacji wśród mieszkańców powiatu węgorzewskiego.

Zachęcamy do udziału w tej akcji, wszystkich sportowców dorosłych jak i tych młodszych, oraz  każdego kto ma dobre serce i chęć pomocy drugiej osobie. Wszyscy są mile widziany 2 maja na Placu Wolności.

ZAPRASZAMY

PodzielSie

Udostępnij tę informację znajomym