Aktualności

Jakie atrakcje czekają nas 2 Maja

📁 Aktualność 🕔09.Kwiecień 2015
Jakie atrakcje czekają nas 2 Maja

Główną atrakcją na pewno jest XI Półmaraton Węgorza, który przyciąga wielu biegaczy oraz ich rodziny. W międzyczasie odbędą się coroczne, organizowane już po raz dziewiętnasty Biegi Uliczne „Mazury Cud Natury”, skierowane do dzieci i młodzieży. W 2014 roku wystartowało w nich prawie 700 osób!!! W tym roku również liczymy na podobną albo jeszcze wyższą frekwencję!

Tradycyjnie przygotowaliśmy dla młodych biegaczy moc atrakcji i duuużo nagród, które jak zwykle dostaną nie tylko najlepsi biegacze w każdej kategorii. Szansę na cenną nagrodę ma każdy uczestnik biegu. Wśród kilkunastu wartościowych nagród znajdą się tablety, telefony komórkowe i odtwarzacze mp4.

Nie zapominajmy, że Bieg masowy to impreza nie tylko dla zawodników. To również szereg atrakcji dla wspierających ich rodzin i przyjaciół, czy po prostu kibiców i sympatyków aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku planujemy zorganizować wraz z naszym Sponsorem – PZU- festyn rekreacyjno-edukacyjny pod nazwą: „Bądź zdrowy i bezpieczny”, który rozpocznie się o godzinie 11:30 i będzie trwał aż do godziny 16:00. Przygotowaliśmy osiem stacji: „Złota Rybka”, Konkurencja Sprawnościowa, Konkurencja Sportowa, Plac Zabaw, Strefa PZU, Pierwsza Pomoc, Konkurs Plastyczny oraz „Quiz Wiedzy o bezpieczeństwie, zdrowiu i sporcie”. Festyn będzie polegał na przejściu przez każdą z tych konkurencji i zebraniu 8 nalepek na „kartę festynową” , którą będzie można pobrać w biurze festynu. Uczestnicy festynu będą mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, na pokazie zorganizowanym przez Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Każdy uczestnik festynu, który pokona 8 konkurencji otrzyma nagrodę (do 400 uczestników).

Na dzieci czeka również trochę zabawy, między innymi Plac Zabaw, na którym będą znajdowały się takie atrakcje, jak zjeżdżalnia, basen z kulkami, trampolina i dmuchany plac zabaw. Dodatkowo w trakcie całej imprezy a nie tylko podczas  festynu będzie odbywać się akcja PZU Zdrowie: „Podziel się Kilometrem”, gdzie za każdy przebiegnięty przez chętnych kilometr na bieżni lub przejechany na rowerku stacjonarnym, PZU przekaże 10 zł na wybrany przez organizatora cel charytatywny!

Organizację festynu wspierają :

– PZU Zdrowie – Sponsor Główny

– wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie

– wolontariusze z Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie

– wolontariusze z Zespołu Szkół  Zawodowych im. Gen. Józefa Bema w Węgorzewie

– Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  w Giżycku

– Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Węgorzewo

– Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie

– Grupa BBL Węgorzewo – koordynator konkurencji sprawnościowych

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!

Udostępnij tę informację znajomym